Прогноз обласного бюджету на 2022-2024 роки схвалено

Відповідно до бюджетного законодавства департаментом фінансів обласної державної адміністрації спільно з головними розпорядниками коштів обласного бюджету підготовлено прогноз обласного бюджету Кіровоградської області на 2022-2024 роки та подано до обласної державної адміністрації у визначений Бюджетним кодексом України термін.

Прогноз обласного бюджету Кіровоградської області на 2022-2024 роки схвалено розпорядженням голови облдержадміністрації від 31 серпня 2021 року №593-р, яке розміщено на офіційному веб-сайті Кіровоградської обласної державної адміністрації у рубриці "Доступ до публічної інформації". Зазначений документ також направлено Кіровоградській обласній раді для розгляду.

Прогноз визначає загальний напрямок бюджетної політики на середньостроковий період і є орієнтиром для складання проєкту обласного бюджету на 2022 рік.

Розпорядження Про схвалення прогнозу обласного бюджету Кіровоградської області на 2022-2024 роки

ІНФОРМАЦІЯ про виконання обласного бюджету за 2020 рік

До загального фонду обласного бюджету за 2020 рік надійшло доходів (без трансфертів) у сумі 988,2 млн.грн., або 100,2% до запланованих показників. Найбільш вагомими джерелами доходів загального фонду були:

• податок на доходи фізичних осіб (надходження склали 786,9 млн.грн., питома вага – майже 80%);

• рентна плата закористування природними ресурсами загальнодержавного значення - ліс, вода, надра, інші (124,8 млн.грн., питома    вага – 13%);

•10% податку на прибуток підприємств приватної власності (47,6 млн.грн., питома вага – 4,8%);

• плата за надання адміністративних послуг (ліцензії) (20,4 млн.грн., питома вага –2%).

Крім того, до доходів загального фонду обласного бюджету від підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області зараховано:

• податок на прибуток та частина чистого прибутку - у сумі 0,7 млн.грн.;

• плату за оренду майнового комплексу «Ліки Кіровоградщини» та іншого комунального майна – 1,9 млн.грн.

Приріст доходів загального фонду порівняно з фактичними надходженнями 2019 року склав 6,8% (62,8 млн.грн.).

Докладніше...

Відбулося публічне представлення інформації про виконання обласного бюджету Кіровоградської області за 2020 рік

12 березня 2021 року в обласній державній адміністрації відбулося публічне представлення інформації про виконання обласного бюджету Кіровоградської області за 2020 рік та інформацій головних розпорядників коштів обласного бюджету про виконання бюджетних програм у 2020 році.

У зазначеному заході прийняли участь керівництво обласної державної адміністрації, обласної ради, депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації – головні розпорядники коштів обласного бюджету та керівники окремих територіальних органів міністерств і відомств України.

Інформацію про виконання обласного бюджету за 2020 рік представляла в.о. директора департаменту фінансів облдержадміністрації Анжела Анісімова.

Про  використання коштів у 2020 році, виконання бюджетних програм та досягнуті результати діяльності також прозвітували головні розпорядники коштів обласного бюджету.

Під час обговорення інформацій про виконання обласного бюджету та бюджетних програм за 2020 рік окреслено проблемні питання, які мали місце в 2020 році, та визначено для усіх учасників бюджетного процесу основні завдання щодо забезпечення якісного виконання обласного бюджету   у 2021 році.

Переглянути матерыали

_______________

Стан виконання дохідної частини місцевих бюджетів у січні-вересні 2020 року

За січень-вересень 2020 року надходження податків і зборів, інших платежів до загального фонду місцевих бюджетів області склали 4494,5 млн.грн., або 101,9% до планового обсягу на цей період. Порівняно з січнем-вереснем минулого року доходи збільшились на 5,8%, або на 248,3 млн.грн(по Україні – на 3,5%, Кіровоградська область - 7 місце).

Обсяг надходжень податку на доходи фізичних осіб склав 2753,1 млн.грн., приріст проти січня-вересня 2019 року становить 5,8%, або 152,1 млн.грн. (по Україні – 5,6%, Кіровоградська область - 13 місце). Надходження плати за землю склали 695,5 млн.грн., проти січня-вересня минулого року забезпечено ріст надходжень на 2,8%, або на 19,3 млн.грн. (по Україні зменшення на 7,2%, область - 4 місце). Фактичні надходження єдиного податку склали 522 млн.грн., порівняно з відповідним періодом 2019 року вони збільшились на 7,9%, (по Україні – на 7,3%, Кіровоградська область - 9 місце).

Докладніше...

Обговорено основні підходи щодо формування місцевих бюджетів на 2021 рік

08 жовтня 2020 року в обласній державній адміністрації відбувся онлайн семінар на тему "Основні підходи щодо формування місцевих бюджетів на 2021 рік". Інформацію з даного питання представляла в.о директора департаменту фінансів облдержадміністрації Анжела Анісімова.

У зазначеному заході прийняли участь представники районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, міських, селищних, сільських рад об'єднаних територіальних громад.

Анжела Анісімова повідомила, що в областірозпочата робота щодо складання місцевих бюджетів на 2021 рік. Усі необхідні матеріали для формування місцевих бюджетів та рекомендації щодо основних параметрів для формування місцевих бюджетів на 2021, які надійшли від Міністерства фінансів України до обласної державної адміністрації, доведені на рівень районів, міст, ОТГ. Зокрема:

особливості формування місцевих бюджетів на 2021 рік;

показники мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, індексу споживчих цін та цін виробників тощо;

обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам: базової, реверсної дотацій, освітньої субвенції та їх розрахунки.

У вересні 2020 року затверджено розпорядження голови облдержадміністрації "Про заходи щодо організації роботи по складанню проектів місцевих бюджетів області на 2021 рік", яким визначено основні завдання для місцевих органів влади щодо складання проектів місцевих бюджетів області на наступний рік.

Також було обговорено проекти змін до Бюджетного та Податкового кодексів України.