Відбулася колегія департаменту фінансів

13 грудня 2017 року відбулася колегія департаменту фінансів Кіровоградської облдержадміністрації, на якій були розглянуті питання:

підсумки виконання місцевих бюджетів області за січень-листопад 2017 року та завдання щодо завершення бюджетного року;

основні підходи по формуванню місцевих бюджетів області на 2018 рік;

результати роботи обласної робочої групи з впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні.

В роботі колегії взяли участь: керівництво департаменту фінансів облдержадміністрації, начальники фінансових управлінь райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міських рад), представники об’єднаних територіальних громад.

У ході розгляду вищезазначених питань:

зосереджено увагу на основних завданнях щодо завершення поточного бюджетного року та затвердження місцевих бюджетів на 2018 рік;

обговорено особливості планування дохідної та видаткової частин місцевих бюджетів на наступний рік;

представлено результати гендерного бюджетного аналізу бюджетної програми «Бібліотеки».

З інформаціями із зазначених питань виступили: директор департаменту фінансів – Шеремет Сергій Вікторович, заступники директора департаменту фінансів – Анісімова Анжела Миколаївна, Серпокрилова Наталія Григорівна, начальник відділу фінансів установ соціально-культурної сфери – Шановська Євгенія Борисівна.

           Img 2            

Проект обласного бюджету на 2018 рік обговорено

    12 грудня 2017 року в обласній державній адміністрації відбулося публічне обговорення проекту Програми соціально-економічного розвитку на 2018 рік та проекту обласного бюджету на 2018 рік.У засіданні взяли участь голова обласної ради, заступники голови обласної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів ОДА, територіальних органів міністерств і відомств України, обласних підприємств, установ та організацій, голови постійних комісій обласної ради.

Проект обласного бюджету на 2018 рік представляв директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації Шеремет Сергій Вікторович.

У проекті обласного бюджету на 2018 рікдоходи обласного бюджету (без міжбюджетних трансфертів) враховано у сумі 831,7 млн.грн., у тому числі по загальному фонду – 730 млн.грн. та спеціальному фонду – 101,7  млн.грн.

          Обсяг міжбюджетних трансфертів з державного бюджету для обласного бюджету становить 5662 млн.грн., у тому числі дотації – 577,6 млн.грн., субвенції –5084,4 млн.грн.

Загалом доходи в проекті обласного бюджету на 2018 рік складають 6493,7 млн.грн., у тому числі без урахування міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, що передаються на рівень районів, міст, ОТГ (4245,2млн.грн.), доходи складають 2248,5 млн.грн. (загальний фонд – 1765,2 млн.грн., спеціальний фонд – 483,3млн.грн.).

Видаткова частина загального фонду обласного бюджету на 2018 рік зростає на 6,6%. При цьому поточні видатки складають 1705,9 млн.грн. і зростають на 12,3%  (186,4 млн.грн.) проти 2017 року. За економічними напрямками планується збільшити видатки бюджетних установ на: заробітну плату з нарахуваннями – на 16% (169,3млн.грн.), енергоносії та комунальні послуги – на 15,1% (18,5млн.грн.), харчування – на 16,9% (10,8млн.грн.), медикаменти – на 2,8% (2 млн.грн.).

На капітальні видатки заплановано 59,3 млн.грн., які в основному передбачається спрямувати на придбання медичного обладнання, поповнення бібліотечного фонду для обласних бібліотек, капітальний ремонт закладів освіти та охорони здоров’я, капітальні вкладення по об’єктах соціально-культурної сфери.

Проект обласного бюджету на 2018 рік схвалено обласною державною адміністрацією та подано на розгляд обласної ради, а також оприлюднено на офіційних сайтах облдержадміністрації та обласної ради.

         Розгляд проекту обласного бюджету на 2018 рік на сесії обласної ради заплановано 22 грудня 2017 року.

У Києві були презентовані результати роботи із впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в галузях «фізична культура і спорт», «культура і мистецтво» та «соціальний захист і соціальне забезпечення»

25-26 жовтня 2017 року у м. Києві проходила розширена нарада щодо результатів роботи робочих груп з впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в галузях «фізична культура і спорт», «культура і мистецтво» та «соціальний захист і соціальне забезпечення». У засіданні розширеної наради взяли участь представники Міністерства фінансів України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства культури України, представники департаментів фінансів та галузевих департаментів Кіровоградської, Івано-Франківської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Черкаської, Одеської ОДА, Київської МДА.

Докладніше...

Відбулося навчання спеціалістів з фінансових питань з подальшого впровадження програмно-цільового бюджетування в Україні

30 травня 2017 року у м.Кропивницькому Міністерством фінансів України за підтримки Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень для фахівців з фінансових питань місцевих бюджетів різних рівнів області проведено тренінг щодо реалізації змін до бюджетного законодавства та практичного застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі.

        Під час заходу були висвітлені всі основні питання програмно-цільового бюджетування: від формування бюджетних запитів та результативних показників до моніторингу та оцінки ефективності бюджетних програм.

Навчання пройшли 93 особи, серед них представники 7 об’єднаних територіальних громад.

Переглянути матеріали до тренінгу 

На виконання статті 28 Бюджетного кодексу України

15 березня 2017 року в обласній державній адміністрації відбулося публічне представлення інформації про виконання обласного бюджету Кіровоградської області за 2016 рік. У зазначеному заході прийняли участь керівництво обласної державної адміністрації, обласної ради, депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації – головні розпорядники коштів обласного бюджету та керівники окремих територіальних органів міністерств і відомств України, представники громадськості.

Інформацію про виконання обласного бюджету за 2016 рік представляв директор департаменту фінансів облдержадміністрації Шеремет С.В. Про  використання коштів у 2016 році також прозвітували головні розпорядники коштів обласного бюджету.

Під час обговорення інформації про виконання обласного бюджету за 2016 рік окреслено проблемні питання, які мали місце в минулому році, та визначено для усіх учасників бюджетного процесу основні завдання щодо забезпечення якісного виконання обласного бюджету у 2017 році.