Підведено підсумки виконання місцевих бюджетів області у першому півріччі 2018 року

23 липня 2018 року під час апаратної наради під керівництвом голови обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка було розглянуто питання виконання місцевих бюджетів області у січні-червні поточного року.

Інформувала з даного питання заступник директора департаменту фінансів Анжела Анісімова.

За січень-червень 2018 року надходження податків і зборів, інших платежів до місцевих бюджетів області склали 2454 млн.грн., або 110,2% до планового обсягу на цей період, у тому числі:

позагальному фонду 2260,2 млн.грн. (+9,7%), понад план отримано 200,4 млн.грн.;

по спеціальному фонду – 193,8 млн.грн. (+16,3%), понад план отримано 27,2 млн.грн.

У розрізі основних податків планові показники січня-червня виконано:

по податку на доходи фізичних осіб (питома вага в загальних надходженнях більше 60%) - на 106,6% (понад план надійшло 87,2 млн.грн.);

по місцевих податках і зборах (питома вага майже 26%) – на 117,4% (+86,1 млн.грн.), у складі яких - основними є плата за землю – 111,3%   (+30,7 млн.грн.) та єдиний податок – 121,8% (+46,3 млн.грн.);

по акцизному податку – на 102,3% (+3,2 млн.грн.).

Порівняно з відповідним періодом минулого року доходи збільшились на 14% (або на 302,2 млн.грн.), у тому числі:

по загальному фонду приріст склав майже 394 млн.грн., або 21,1%.

Приріст доходів досягнуто в значній мірі за рахунок збільшення витрат на оплату праці як в бюджетній сфері, так і в реальному секторі економіки, індексації ставок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів і води, зарахування до місцевих бюджетів 100% єдиного податку, що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи – сільськогосподарськими товаровиробниками (у 2017 році 14% цього податку зараховувалося до державного бюджету) тощо;

доходи спеціального фонду зменшились на 91,5 млн. грн., або на 32,1%. На це вплинуло суттєве зменшення надходжень митних платежів, які зараховуються до обласного бюджету в рамках експерименту з фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг (за січень-червень 2017 року таких платежів надійшло 107,4 млн.грн., а за січень - червень 2018 року лише близько 1 млн.грн.).

За рівнями бюджетів найбільший приріст доходів має місце по бюджетах міст обласного значення – 24,8% та обласному бюджету – 23,2%.В районних бюджетах надходження збільшилися на 14,2%, бюджетах ОТГ – на 22,8%.

Доходи загального фонду у розрахунку на 1 жителя за січень-червень поточного року по містах, районах та ОТГ у середньому склали 1960 грн.

Трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам області надійшли 100%-во до плану січня-червня 2018 року та обсягу нарахованих соціальних допомог – у загальній сумі 4531 млн.грн., у тому числі дотації – 303,2 млн.грн., субвенції – 4227,8 млн.грн., з них на здійснення програм соціального захисту населення – 2225,2 млн.грн., медична – 767,2 млн.грн., освітня – 965 млн.грн., на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 166,9 млн.грн.

Порівняно з відповідним періодом минулого року трансферти збільшились на 16% (626,2 млн.грн.).

З місцевих бюджетів області у січні-червні 2018 року проведено видатків на суму 6883,1 млн.грн., що складає 49,8% до запланованого місцевими радами обсягу на рік. На захищені видатки загального фонду в цілому по місцевих бюджетах області спрямовано 83,3% від обсягу видатків (без урахування субвенцій з державного бюджету на соціальний захист населення), з яких на заробітну плату та інші соціальні виплати – 71,9%, енергоносії бюджетних установ – 8,2%, харчування та медикаменти – 3,2%.

У звітному періоді забезпечено своєчасну виплату з місцевих бюджетів заробітної плати працівникам бюджетних установ та розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії і комунальні послуги. Прострочена кредиторська заборгованість місцевих бюджетів з цих виплат станом на 01 липня відсутня.

У повному обсязі (відповідно до нарахованих сум) профінансовано видатки місцевих бюджетів з надання соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, іншим категоріям населення, а також надання державної соціальної допомоги дітям-сиротам та грошового забезпечення прийомним батькам.

 

Про врегулювання міжбюджетних відносин між районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад

11 липня 2018 року заступник директора департаменту фінансів обласної державної адміністрації Анісімова А.М. разом з керівниками інших окремих структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад взяла участь у нараді, яка відбулась під головуванням голови обласної державної адміністрації Кузьменка С.А. з питання міжбюджетних відносин між районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад.

Основна мета наради - забезпечити співпрацю усіх гілок влади для підвищення рівня життя громадян та якості надання послуг.

На нараді розглянуто напрацьований позитивний досвід партнерства об’єднаних територіальних громад з районними державними адміністраціями та проблемні питання, які виникають в окремих територіях з розподілом фінансового ресурсу між районами та об’єднаними територіальними громадами, зокрема у галузі охорони здоров’я.

Учасники засідання також розглянули питання врегулювання міжбюджетних відносин в галузях освіти, культури та соціального захисту населення.

Результати проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, який відбувся в департаменті фінансів 21 червня 2018 року:

№ п/п

 Кандидат

 Посада

Загальна кількість балів

 Примітка

1.

Кравченко

Ірина Валентинівна

Головний спеціаліст відділу кадрової, організаційної роботи та господарського забезпечення

 

8

Переможець конкурсу

(другий за результатами конкурсу кандидат відсутній)

2.

Демешко

Дар'я Віталіївна

Спеціаліст відділу зведеного бюджету та міжбюджетних відносин

 

6,75

Переможець конкурсу

(другий за результатами конкурсу кандидат відсутній)

Відбулася колегія департаменту фінансів

16 березня 2018 року відбулася колегія департаменту фінансів Кіровоградської облдержадміністрації, на якій були розглянуті питання:

підсумки виконання місцевих бюджетів області за 2017 рік та завдання на 2018 рік;

про дотримання фінансово-бюджетної дисципліни;

про стан кадрової роботи, забезпечення виконавської дисципліни;

про роботу із зверненнями громадян.

В роботі колегії взяли участь:перший заступник голови обласної державної адміністрації Коваленко Сергій Петрович, керівництво департаменту фінансів облдержадміністрації, начальники фінансових управлінь райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міських рад), працівники фінансових служб об’єднаних територіальних громад.

З інформаціями із зазначених питань виступили: директор департаменту фінансів – Шеремет Сергій Вікторович, заступники директора департаменту фінансів – Анісімова Анжела Миколаївна, Серпокрилова Наталія Григорівна, начальник відділу кадрової, організаційної роботи – Грабовий Іван Петрович.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Петрович Коваленко  у своєму виступі акцентував увагу на основних завданнях фінансових органів щодо ефективного та якісного виконання місцевих бюджетів у 2018 році.

    

Відбулося публічне представлення інформації про виконання обласного бюджету Кіровоградської області за 2017 рік

15 березня 2018 року в обласній державній адміністрації відбулося публічне представлення інформації про виконання обласного бюджету Кіровоградської області за 2017 рік та інформацій головних розпорядників коштів обласного бюджету, які застосовують програмно-цільовий метод у бюджетному процесі,  про виконання бюджетних програм у 2017 році.

У зазначеному заході прийняли участь керівництво обласної державної адміністрації, обласної ради, депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації – головні розпорядники коштів обласного бюджету та керівники окремих територіальних органів міністерств і відомств України, представники громадськості.

Інформацію про виконання обласного бюджету за 2017 рік представляв директор департаменту фінансів облдержадміністрації Шеремет С.В.

Про  використання коштів у 2017 році, виконання бюджетних програм та досягнуті результати діяльності також прозвітували головні розпорядники коштів обласного бюджету.

Під час обговорення інформацій про виконання обласного бюджету та бюджетних програм за 2017 рік окреслено проблемні питання, які мали місце в минулому році, та визначено для усіх учасників бюджетного процесу основні завдання щодо забезпечення якісного виконання обласного бюджету у 2018 році.

Переглянути матеріали представлення...