Обласний бюджет на 2015 рік затверджено

27 січня 2015 року депутати Кіровоградської обласної ради затвердили обласний бюджет на 2015 рік, який сформовано на засадах реформи міжбюджетних відносин та з урахуванням змін у податковому законодавстві.

Обсяг обласного бюджету збалансований за доходами і видатками на загальну суму 2532,9 млн.грн., з яких:

1425 млн.грн. – це субвенції з державного бюджету на виконання державних програм соціального захисту населення (допомоги, пільги, субсидії), які передаються на рівень бюджетів районів і міст обласного значення. Потреба в цих коштах передбачена у повному обсязі;

1107,9 млн.грн. – це кошти на виконання повноважень місцевих органів влади на обласному рівні. Зазначені кошти сформовані за рахунок:

податкових і неподаткових надходжень – 352,2 млн.грн. (загальний фонд – 288 млн.грн., спеціальний фонд – 64,2 млн.грн.);

базової дотації з державного бюджету – 34,8 млн.грн.;

субвенцій з державного бюджету на освіту та охорону здоров’я – 720,9 млн.грн.

В обласному бюджеті на 2015 рік передбачені:

субвенція на підготовку робітничих кадрів – 136,7 млн. грн. (на утримання 25 професійно-технічних навчальних закладів та оплату послуг навчально-курсового комбінату «Аграрник»);

освітня субвенція – 137,6 млн. грн. (на утримання 15 шкіл-інтернатів );

медична субвенція – 442 млн. грн. (на утримання 36 обласних лікувально-профілактичних закладів та фінансування окремих заходів у галузі охорони здоров’я). Також у галузі охорони здоров’я передбачені субвенції з державного бюджету: на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров'я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії – 0,4 млн. грн. та на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги – 4,1 млн. грн.

Відповідно до оновленого бюджетного законодавства з 01 січня 2015 року передано на фінансування з державного до обласного бюджету: 3 заклади професійно-технічної освіти, 3 обласні організації фізкультурно-спортивних товариств та підпорядковані їм ДЮСШ, 25 установ ветеринарної медицини та заходи з проведення лабораторно-діагностичних, лікувально-профілактичних робіт.

В обласному бюджеті на 2015 рік враховано рівень передбачених законодавством соціальних виплат (заробітна плата працівникам бюджетних установ, стипендії тощо), збільшення порівняно з минулим роком видатків бюджетних установ на розрахунки за енергоносії – на 36,1%, харчування – на 11,8% (у тому числі в обласній дитячій лікарні – майже удвічі: з 8 до 15 грн. на 1 ліжко в день), медикаменти – на 28,6% (у тому числі на гемодіалізне лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю – удвічі: з 7,4 млн.грн. до 15,6 млн.грн.), інші поточні видатки – на 14,8%.

Видатки капітального характеру (будівництво, капітальний ремонт, придбання) передбачені у сумі 56,2 млн.грн., з них пріоритетними є проведення реконструкції головного корпусу обласної дитячої лікарні та опікового відділення обласної лікарні.

Після затвердження обласного бюджету на 2015 рік депутати ухвалили рішення про внесення змін до нього, а саме: збільшення видаткової частини на 23,7 млн.грн. за рахунок залучення залишків коштів, які склалися станом на 01 січня 2015 року. Зміни внесено, зокрема, з метою затвердження бюджетних призначень для погашення кредиторської заборгованості розпорядників коштів обласного бюджету за виконані (отримані) у 2014 році та не оплачені роботи, товари і послуги – 11 млн.грн. Також в обласному бюджеті передбачені кошти на виконання заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації – 5 млн.грн., на поліпшення матеріально-технічного забезпечення обласної лікарні – 5,6 млн.грн. (з яких 5 млн.грн. – на придбання медичного обладнання).