В області проводиться робота по формуванню місцевих бюджетів на 2022 рік

         Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 29 вересня 2021 року №696-р затверджено план організаційних заходів щодо формування і затвердження обласного бюджету на 2022 рік. З метою підготовки бюджетних запитів головним розпорядникам коштів обласного бюджету доведенні граничні обсяги видатків на 2022 рік. На даний час бюджетні запити головних розпорядників коштів обласного бюджету опрацьовуються в департаменті фінансів облдержадміністрації.

         На початку листопада поточного року заплановано проведення нарад з розгляду бюджетних запитів головних розпорядників коштів обласного бюджету за участі керівництва облдержадміністрації, депутатів обласної ради. За результатами проведення нарад будуть підготовлені пропозиції щодо включення видатків до проєкту обласного бюджету на 2022 рік.

         Здійснюється координація діяльності фінансових органів районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських, селищних, сільських рад з питань формування місцевих бюджетів на 2022 рік. Зокрема, 08  жовтня 2021 року в облдержадміністрації за участі представників місцевих фінансових органів в режимі он-лайн відбулася нарада з питання щодо особливостей формування місцевих бюджетів на 2022 рік.

         В. о. директора департаменту фінансів Анжела Анісімова озвучила основні параметри, які застосовуються для формування місцевих бюджетів на 2022 рік: показники мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, індексу споживчих цін та цін виробників тощо, обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам: базової, реверсної дотації, освітньої субвенції та їх розрахунки. Обговорено законопроєкти про внесення змін до бюджетного та податкового законодавства.

          Разом з цим були підготовлені та надані місцевим фінансовим органам рекомендації щодо якісного та своєчасного проходження процесу формування місцевих бюджетів області на 2022 рік.