Інформація про виконання бюджетів за січень – травень 2016 року

За січень - травень 2016 року забезпечено виконання планових показників по доходах місцевих бюджетів області на рівні 139,7% та збільшення надходжень порівняно з січнем-травнем 2015 року ( у співставних умовах) на 390,5 млн.грн., або на 47,3%.

До загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів) за цей період надійшло 1077,1 млн.грн. Проти відповідного періоду минулого року надходження збільшились на 377 млн.грн., або на 53,8%.

Зазначений приріст доходів місцевих бюджетів досягнуто в значній мірі за рахунок внесення змін до податкового законодавства, спрямованих на збільшення доходів місцевих бюджетів, а саме:

запровадження з 01 січня 2016 року єдиної ставки оподаткування доходів фізичних осіб - 18% та збільшення бази оподаткування податком за рахунок скасування сплати фізичними особами єдиного соціального внеску у розмірі 3,6% від заробітної плати;

проведення індексації нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення на коефіцієнт 1,433 та скасування пільгових ставок по сплаті земельного податку (підприємства залізничного транспорту).

По податку на доходи фізичних осіб надходження склали 580,4 млн.грн., що становить 133,2% до планових показників. У січні-травні п.р. порівняно із відповідним періодом минулого року надходження цього податку зросли на 203 млн.грн., або на 53,8%.

Надходження плати за землю в цілому по області склали 189,4 млн.грн., або 148,7% до плану на цей період. Приріст надходжень плати за землю до відповідного періоду минулого року склав 59,6 млн.грн., або 46%

До спеціального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) надходження склали 139,3 млн.грн., або 122,6% до плану та збільшились порівняно з відповідним періодом минулого року на 13,6 млн.грн., або на 10,8%.