Інформація про виконання доходів за січень – квітень 2016 року

За січень - квітень 2016 року забезпечено виконання планових показників по доходах місцевих бюджетів області на рівні 139,3% та збільшення надходжень порівняно з січнем-квітнем 2015 року ( у співставних умовах)  на 304,2 млн.грн., або на 48,4%.

До загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів) за цей період надійшло 831,8 млн.грн. Проти відповідного періоду минулого року надходження збільшились на 286,5 млн.грн., або на 52,5%.

Зазначений приріст доходів місцевих бюджетів досягнуто в значній мірі за рахунок внесення змін до податкового законодавства, спрямованих на збільшення доходів місцевих бюджетів, а саме:

запровадження з 01 січня 2016 року єдиної ставки оподаткування доходів фізичних осіб - 18% та збільшення бази оподаткування податком за рахунок скасування сплати фізичними особами єдиного соціального внеску у розмірі 3,6% від заробітної плати;

проведення індексації нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення на коефіцієнт 1,433 та скасування пільгових ставок по сплаті земельного податку (підприємства залізничного транспорту);

збільшення ставок єдиного податку та зміни бази оподаткування по сільськогосподарських товаровиробниках.

По податку на доходи фізичних осіб надходження склали 453,2 млн.грн., що становить 133,6% до планових показників.У січні-квітні п.р. порівняно із відповідним періодом минулого року надходження цього податку зросли на 155,4 млн.грн., або на 52,2%. Найбільші темпи зростання податку на доходи фізичних осіб мають місце у сільському господарстві (160,4%), будівництві (176,9%), виробництві і розподіленні електроенергії, газу і води (161,2%) та торгівлі (155,3%).

Надходження плати за землю в цілому по області склали 148,2 млн.грн., або 147,9% до плану на цей період. Приріст надходжень плати за землю до відповідного періоду минулого року склав 45,5 млн.грн., або 44,4%

До спеціального фонду місцевих бюджетів (без урахування  трансфертів) надходження склали 101 млн.грн., або 122,6% до плану та збільшились порівняно з відповідним періодом минулого року на 17,7 млн.грн., або на 21,3%.