Інформація про виконання бюджетів за січень – жовтень 2015 року

За січень - жовтень 2015 року забезпечено виконання планових показників по доходах місцевих бюджетів області на рівні 114,8% та збільшення надходжень порівняно з січнем-жовтнем 2014 року ( у співставних умовах)  на 539,4 млн.грн., або на 39,1%.

До загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів) за цей період надійшло 1683,7 млн.грн. Проти відповідного періоду минулого року надходження збільшились на 453,2 млн.грн., або на 36,8%.

Збільшення доходів місцевих бюджетів відбулося в основному за рахунок зміни з 01 січня 2015 року бюджетного та податкового законодавства, які передбачають розширення дохідної частини місцевих бюджетів, зокрема:

запровадження акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами (за січень-жовтень поточного року надходження склали 122,1 млн.грн.)

розширення бази оподаткування податком на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки, шляхом включення до оподаткування нежитлового майна (за січень-жовтень поточного року надходження склали  5,9 млн.грн.);

передачі до обласного бюджету 10% податку на прибуток приватних підприємств (за січень-жовтень поточного року надходження склали 15,6 млн.грн.) тощо.

Поряд із запровадженням нових джерел наповнення місцевих бюджетів, основними надходженнями до місцевих бюджетів області у поточному році залишаються податок на доходи фізичних осіб і плата за землю . По податку на доходи фізичних осіб приріст склав 131,4 млн.грн, або 17,1%,по платі за землю –67 млн.грн., або 29,2% (збільшення надходжень плати за землю досягнуто в основному за рахунок індексації нормативної грошової оцінки земель на коефіцієнт 1,249).

До спеціального фонду місцевих бюджетів (без урахування  трансфертів) надходження склали 236,3 млн.грн., або 107,5% до плану та збільшились порівняно з відповідним періодом минулого року на 86,2 млн.грн., або на 57,5%.

До державного бюджету у січні – жовтні 2015 року мобілізовано 1846,4 млн.грн. податків і зборів, у тому числі до загального фонду - 1802,9 млн.грн. Порівняно з фактичними надходженнями за січень – жовтень 2014 року (у співставних умовах) надходження до державного бюджету збільшились на 103 млн. грн., або на 5,9%.